Reklama


Reklama
LORD

2011

Na podzim roku 2011 se kapela schází po delší odmlce. V následujícím složení: Zdeněk Novák – voc. Tibor Ďurica – gt. Miroslav More – bg. Antonín Kaše – dr. Petr Říha – gt. Dochází k regeneraci repertoáru a čerstvý vzduch vnáší již historicky prověřený autor a producent Miloš Bešta. Přestože si kapela plně uvědomuje, že rocková muzika v roce 2012 je věcí osobní radosti, pocitů a vlastního uspokojení radost a nadšení členů dává život novému playlistu kterým kapela hodlá potěšit staré i nově přicházející fandy kterým kapela z tohoto místa projevuje hluboký úklon a poděkování. PŘ. 1992

Po průvodních personálních změnách se sestava usazuje na složení Alfons Twordy – voc .. Roman Kožušník – bg .. Antonín Kaše – dr .. Petr Říha – gt .. Tibor Ďurica – gt .. a po několik let brázdí vlastí českou a spolupracuje na vystoupeních např. s kapelami Vilda Čok Delirium Tremens ., Kern ., Burma Jones ., Akcent(Mersi) Regent., atd. V roce 1992 vydává LORD za výrazné podpory a skladatelského potenciálu našeho letitého kamaráda Miloše Bešty první demo pod názvem „DÁVNO SE ZNÁME“ výrazně tématicky zaměřené na témata science fiction kde bravurně exceluje jako textař a muzikant Tibor Ďurica. Tímto počinem se kapela poprvé prezentuje veřejnosti.Demo vzniká za technické podpory a výrazného nadšení Boďi Coufala a Jirky Najnara a je víceméně demonstrací toho nejlepšího LORDU dané doby. V témže roce vzniká druhý počin s názvem „BOHEMIA HARD“ nahraný ve studiu Past – Pavla Sondy a Vaška Vlachého.Kompilační projekt mapující „bigbeatovou scénu“ se zúčastňují WIRGIN – MOTOR – KLAKSON – LORD – VIZÍR – UNISONO.Dílo vzniká pod značkou ALL AGENCI Kolín.

1988

Píše se rok 1988 … je léto a sním přichází touha po nenaplněných ambicích tří muzikantů, kteří za sebou mají různé „předvojnové“aktivity“ti tři na startu se jmenují .. Roman Kožušník .. Tibor Ďurica .. .. Petr Říha. Kapela, která by mohla osvěžit fádní ovzduší dané doby ale především naplnit skladatelské a muzikantské ambice zúčastněných. Skupina, která v této době vzniká si zosobňuje název LORD s nezkrotnou vervou se vrhá do práce, dává si do vínku ambice a plány.V době kdy byl život poněkud šedivý bylo jedním z mála způsobů protestu a vzdoru formou zábavy, psaní vlastních textů „ rockování a tancovačkové“ víkendy. Nelze nezmínit členy a přátele, kteří za tuto řadu let hráli či s kapelou trávili čas nebo jiným způsobem pomáhaly a tímto doufám, že mi bude odpuštěno za něčí případné opomenutí, jelikož dostat do seznamu všechny mi přichází po těch letech zhola nemožné za všechny budu jmenovat ty kteří mi napadnou v reálném čase ostatní se budu pokoušet doplnit později .. Václav Klička .. Míra Prášil .. Láďa Hořký .. Pavel Hendrych .. Pavel Niemec .. Honza Císař .. Thomas Fischera .. Peter Wolf .. Phil Campbel .. Ruda Kaše .. (Drifter Ch.)Petr Heatko .. Alfons Twordy .. Ivan Jagerčík .. Miloš Bešta .. Jirka (Hoitchi) Krejčí .. Honza Berka .. Bosch .. Pepa Kadera .. Míla Chlad .. Boďa Coufal .. Jirka Najnar .. Martin Kohel .. Láďa a Eva Tomanovi .. David Opatrný .. Standa Jelínek .. František Honig .. svůj díl poděkování zaslouží naše rodiny,manželky, přítelkyně,přátelé za podporu a přízeň.


PETR ŘÍHA - kytara, zpěv
ZDENĚK NOVÁK - zpěv
MIROSLAV MORE - basová kytara
ANTONÍN KAŠE - bicí